Yerden Isıtma Kenar Yalıtım Bandı 5mmx100 mmx30 m

     Yerden ısıtma projelerimizde neden yerden kenar yalıtım bandı kullanmalıyız?  Teknofer kenar yalıtım bandı nın üstün özelliklerini belirten makalemizi aşağıda bulabilirsiniz.

     Yerden ısıtma uygulamalarında kenar izolasyon bandı çok önemlidir.Kendinden yapışkanlı yapısı ile Kenar izolasyon bandı, Kazan yada Kombi tarafından ısıtılan sıcak su Yerden ısıtma boruları içerisinden geçerken üzerinde bulunan şapı ısıtacaktır. Kenar izolasyon bandı ısınan şapın faydalı ısısının duvarlara gerçerek soğumasını önler dolayısıyla enerjide oldukça büyük tasarruf sağlar.

     Yerden ısıtma kenar izolasyon bandının en büyük faydası ise Şap üzerine döşenen kaplamada olacaktır. Kenar izolasyon bandının kullanılmadığı durumlarda yerden ısıtma borularından ısı transferi ile ısınan şap genleşmek isteyecek fakat tamamen duvarlara birleşmiş olduğundan genleşemeyecektir. Bu durum Döşeme üzerine kaplanmış olan laminant ,seramik v.b gibi yüzeylerde hasarlara yol açacaktır. Oysa Kenar izolasyon bandı kullanılırsa duvarlara yapıştırılarak şap bir havuz içerisine alınacak ve yerden ısıtma boruları ile ısınan şapın genleşebilmesi için bir pay bırakılacaktır. Daha sonra soğuyan şap geri çekildiğinde esnek yapısı ile yine oluşacak boşluğu dolduracaktır.

YERDEN ISITMA KENAR YALITIM BANDI KULLANMALIMIYIM? 

EĞİTİM VİDEOSU