Ks15 Kovalı Kalorifer Sobası Özellikleri

Katı yakıtlı ısıtma sistemlerinde kovalı ve kuzineli kalorifer sobaları hakkındaki ayrıntılı bilgi ve videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 KS15 Kalorifer Sobası, Halk arasında sobalifer de denilen kalorifer soba kaloriferlerdendir. Kovalı sistem kalorifer sobası olup, bulunduğu odanın yanı sıra tesisat aracılığıyla bağlı olduğu radyatörleri de  ısıtır. Dolayısıyla Kalorifer sobası ile diğer odaları da ısıtmak mümkün olmaktadır.

ks15 Soba kalorifer 7 metreye kadar radyatör ısıtabilir. Kullanılacağı bölgenin iklim şartları ve evin yalıtım durumuna göre ortalama 120-140 m2 leri ısıtabilir.

Sobaya tesisatla ilgili olan açık imbisat tankı ve sirkülasyon pompası dahil değildir. İsteğe bağlı olarak bizden talep edilirse açık imbisat deposu ve sirkülasyon pompası için soba fiyatına  ilave edilmelidir.

Burada sirkülasyon pompası soba cidarlarında ısıtılan suyun kalorifer peteklerine gönderilmesini sağlar. Böylelikle diğer odalarında ısınması sağlanabilmektedir.

Soba yakacak çeşitleri

Açık imbisat tankı güvenlik açısından tüm katı yakıtlı kalorifer sistemlerinde bulunması gereken çok önemli bir tesisat elemanıdır. Bir sebepten dolayı soba içinde bulunan suyun sıcaklığı 100 °C yi geçerse buhara döner ve patlama riski oluşturur. Açık imbisat tankı tesisatta oluşan basıncın taşma yoluyla atılmasına yarar.

Soba ile bir adet kova içerisinde gönderilmektedir. İhtiyaç durumunda yenilemek için her yerden piyasadan bulabileceğiniz Standart kovalı sobalara ait soba kovası ile değiştirebilirsiniz.

Soba üzerinde bulunan kontrol panosu ile istediğiniz su sıcaklığını belirleyebilirsiniz.

Nakliye fiyatlara dahil değildir. Çoklu alımlarda parsiyal yük olarak kamyonda yük üzeri gönderilirken. Az alımlarda anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile alıcı ödemeli olarak indirimli gönderilir.

İsteğe bağlı olarak soba yandığı sürece sıcak kullanım suyu da istenirse tesisata ayrıca plakalı eşanjör bağlanabilir. Plakalı eşanjörün getirdiği ısıl yük cihaz kapasite seçiminde dikkate alınmalıdır.

Ks15 Kalorifer Sobası Teknik Özellikleri 

Kazan gidiş dönüş: 1”

Emniyet gidiş dönüş : 3/4”

Baca çapı : 130 mm

Su hacmi :20 lt

Ağırlık : 55 Kg

KKS20 Kuzineli Klorifer Sobası tanıtım videosu?