Kks14 Kuzineli Kalorifer Sobası Özellikleri

Katı yakıtlı ısıtma sistemlerinde kovalı ve kuzineli kalorifer sobaları hakkındaki ayrıntılı bilgi ve videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

     KKS14 Kuzineli Kalorifer Sobası, Halk arasında sobalifer de denilen kuzineli kalorifer soba lardandır. Kovalı sistem kalorifer sobası olup, bulunduğu odayı ısıtırken aynı zamanda tesisat aracılığıyla bağlı olduğu radyatörleri de ısıtır. Dolayısıyla Kuzineli Kalorifer sobası ile diğer odaları da ısıtmak mümkün olmaktadır.

KKS14 Kuzineli Sobalifer 7 metreye kadar radyatör ısıtabilir. Kullanılacağı bölgenin iklim şartları ve evin yalıtım durumuna göre ortalama 120-140 m² leri ısıtabilmektedir.

Sobaya tesisatla ilgili olan açık genleşme tankı ve sirkülasyon pompası dahil değildir. İsteğe bağlı olarak bizden talep edilirse açık genleşme deposu ve sirkülasyon pompası için soba fiyatına ilave edilmelidir.

Burada sirkülasyon pompası soba cidarlarında ısıtılan suyun kalorifer peteklerine gönderilmesini sağlar. Böylelikle diğer odalarında ısınması sağlanabilmektedir.

Soba yakacak çeşitleri

Açık imbisat tankı güvenlik açısından tüm katı yakıtlı kalorifer sistemlerinde bulunması gereken çok önemli bir tesisat elemanıdır. Bir sebepten dolayı soba içinde bulunan suyun sıcaklığı 100 °C yi geçerse buhara döner ve patlama riski oluşturur. Açık imbisat tankı tesisatta oluşan basıncın taşma yoluyla atılmasına yarar.

Soba üzerinde bulunan termostat ile istediğiniz su sıcaklığını belirleyebilirsiniz. İstenilen su sıcaklığına gelince termostat fan mekanizmasıyla sobanın hava emişini azaltarak sobayı uyku moduna alır. Soğuduğu zaman tekrar açarak yanma moduna geçirecektir.

Nakliye fiyatlara dahil değildir. Çoklu alımlarda parsiyal yük olarak kamyonda yük üzeri gönderilirken. Az alımlarda anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile alıcı ödemeli olarak indirimli gönderilir.

İsteğe bağlı olarak soba yandığı sürece sıcak kullanım suyu da istenirse tesisata ayrıca plakalı eşanjör bağlanabilir. Plakalı eşanjörün getirdiği ısıl yük cihaz kapasite seçiminde dikkate alınmalıdır.

KKS14 Kalorifer Sobası Teknik Özellikleri ;

Kalorifer sobası Kapasitesi : 15.000 kcal/h
Kalorifer Sobası Gidiş Dönüş : 1”
Emniyet Gidiş Dönüş : 3/4”
Baca Çapı : 130 mm

Su Hacmi: 20 lt

Ağırlık: 60 kg

Kalorifer Sobası Ölçüleri:

En: 800 mm

Derinlik: 420 mm

Yükseklik: 660 mm